Kemal ÇOLAKOĞLU

Kemal Çolakoğlu 1950 yılında İzmir’de doğmuştur. İlköğretimini Karşıyaka’da görmüş, orta eğitimini  İzmir Türk Kolejinde 1967 yılında tamamlamıştır. Üniversite eğitimini Ortadoğu Teknik Üniversitesinde  1972 yılında Metalurji Mühendisi  olarak bitirmiştir. İzmir Kültürpark Tenis Kulübü Yönetim Kurulu Başkanlığı’nda bulunmuştur.

İzmir Atatürk Organize Sanayi Bölgesi İdare Komitesi ve Müteşebbis Heyet Başkanlıkları , 25 yıl görev yaptığı Ege Bölgesi Sanayi Odasında Meclis Başkanı ve Ege Bölgesi Sanayi Odası Vakfı Mütevelli Heyet Başkanlığı ,TOBB Sanayi Odaları Konsey Başkanlığı ve Genel Kurul Başkanı olarak görev yapmıştır. PETKİM Petrokimya Holding Yönetim Kurulu Başkanlığı yapmıştır. Plasmet AŞ ve Med Union Containers AŞ lerinin Yönetim Kurulu Başkanı , Marmara Elektrik AŞ Yönetim Kurulu Üyesidir. 

2001- 2009 yılları arasında  EGİAD (Ege Genç İşadamları Derneği)’nin Danışma Kurulu Başkanı olarak görev yapmıştır.

Kurucu üyesi olduğu ESİAD (Ege Sanayici ve İşadamları Derneği)nin Yüksek İstişare Konseyi Başkanıdır. 1995 yılından bu yana Meksika’nın İzmir Fahri Konsolosudur. Meksika Devlet Nişanı AZTEC KARTAL’I (AZTEC EAGLE) sahibidir. İzmir Ekonomik Kalkınma Koordinasyon Kurulu üyesidir. İZKA İzmir Kalkınma Ajansı’nın Kalkınma Kurulu Başkanıdır. Evli ,iki kız çocuğu babası olup ,İngilizce bilmektedir.